×

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej tutaj »

Nicolás Fuchs

Zawodowy kierowca rajdowy, Nicolás Fuchs, opowiada o emocjach, jakich dostarcza mu uprawiana dyscyplina sportu. Podkreśla, że wyścigi rajdowe są wspaniałą okazją do zacieśniania więzów przyjaźni z zespołem, który uważa za swoją rodzinę. Fuchs, jako zapalony mechanik samochodowy i zawodowy kierowca, podejmuje coraz to nowe wyzwania sportowe. Uprawiany przez niego sport jest wymagający: ponad 20 rajdów rocznie, a treningi potrafią trwać do 10 godzin dziennie. Doskonała kondycja i odpowiednie odżywianie odgrywają kluczową rolę w dążeniu do sukcesu. Przy planowaniu treningów uwzględnia różne aspekty kondycyjne, w tym poprawę stabilności ciała i utrzymanie refleksu na wysokim poziomie. Jego dietetyk sportowy, Anunziata Morris, opowiada o tym, jak ważne jest dla Fuchsa utrzymanie idealnej wagi, oraz jak pomagają mu produkty Herbalife, dostarczające paliwa do wysiłku fizycznego za sprawą odpowiedniej ilości białek, węglowodanów, witamin i minerałów.

 
 
 
 
 
 
 
 

Nicolás Fuchs zadebiutował w 2005 roku startem w rajdzie Premio Presidente de la República w Peru. W dwa lata później, w tym samym rajdzie, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w kategorii N4. Od tamtej pory umocnił swoją pozycję jako odnoszącego największego sukcesy kierowcy w Peru, kilkakrotnie wygrywając krajowe mistrzostwa rajdowe. Zyskał sławę, zdobywając tytuł mistrzowski po pierwszym starcie w Rajdzie Inca w 2009 roku na jednej z ostatnich długodystansowych tras na świecie. W 2011 roku wystartował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata WRC-3 i zajął piąte miejsce ze zdumiewającym wynikiem. W 2013 roku jako pierwszy Peruwiańczyk został mistrzem w tej kategorii po wygraniu sześciu rajdów z rzędu. W 2014 roku Fuchs startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata WRC-2, w których kierowcy i ich samochody muszą zmierzyć się z jednymi z najtrudniejszych i najbardziej zróżnicowanych warunków startowych na świecie.

„W tym sporcie musisz być pasjonatem. W mnie wszystko polega na pasji do jeżdżenia”.

„Rajdy samochodowe dostarczają niesamowitych wrażeń. To czysta adrenalina”.

„Gdy masz spędzić 10 godzin w aucie, nie ma nic ważniejszego niż porządne śniadanie z rana. Potrzebujesz mnóstwa energii do jazdy”.

—Nicolás Fuchs